جدیدترین همایش های کشور
آمار بازدید
بازدید امروز : 7
بازدید کل : 28262
کاربران آنلاین : 1
ششمین همایش ملی “سلامت، محیط‌زیست و توسعه پایدار”

بشر در دهه‌های پایانی قرن بیستم با این واقعیت مواجه گردید که بسیاری از نگرانی‌های زیست‌محیطی فرآوری وی همچون رشد جمعیت، اسراف در استفاده از منابع، نابودی زیستگاه‌های حیات‌وحش، انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری و انواع آلودگی‌ها ارتباطی درونی با یکدیگر داشته و به‌گونه‌ای بی‌سابقه تمام زمین را به‌عنوان زیستگاه بشر با خطر مواجه کرده است.

بشر در دهه‌های پایانی قرن بیستم با این واقعیت مواجه گردید که بسیاری از نگرانی‌های زیست‌محیطی فرآوری وی همچون رشد جمعیت، اسراف در استفاده از منابع، نابودی زیستگاه‌های حیات‌وحش، انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری و انواع آلودگی‌ها ارتباطی درونی با یکدیگر داشته و به‌گونه‌ای بی‌سابقه تمام زمین را به‌عنوان زیستگاه بشر با خطر مواجه کرده است. تخریب لایه اُزن، گرم شدن زمین، گازهای گلخانه‌ای، باران‌های اسیدی و بیابان‌زایی مثال‌هایی از اثرات مخرب زیست‌محیطی هستند.

ایران با توجه به شرایط اقلیمی خشک و نیمه‌خشک، افزایش روزافزون جمعیت و گسترش فعالیت‌های معدنی و صنعتی در زمره کشورهایی قرار دارد که مسائل زیست‌محیطی در آن‌ها از اهمیت مضاعفی برخوردار است و منطقه جنوب کشور به‌ویژه از این نظر نیازمند ساماندهی زیست‌محیطی و فراهم آوردن شرایط توسعه پایدار می‌باشد.

این مهم از طرق مختلف مدیریت صحیح، آموزش و تحقیقات محیط‌زیست، اعمال ارزیابی زیست‌محیطی (E.I.A) قبل و بعد از اجرای هرگونه پروژه عمرانی (به‌ویژه صنعتی و معدنی) تصویب لوایح و قوانین لازم جهت پیشگیری و بالاخره کاربرد وسایل مورد لزوم و نظارت و پایش به‌موقع و صحیح، ممکن می‌گردد.

دراین‌ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با توجه به رسالت خود به‌عنوان قوی‌ترین و بزرگ‌ترین مرکز علمی-پژوهشی استان هرمزگان اقدام به برگزاری پنجمین همایش ملی “سلامت، محیط‌زیست و توسعه پایدار” نموده است با این امید که گامی مؤثر در حفاظت محیط‌زیست برداشته باشیم.

همکاری شما عزیزان باعث دلگرمی ما و هرچه پربارتر شدن این کنفرانس علمی خواهد بود.بازگشت1395/08/03